Mid QA Engineer

wynagrodzenie

10 000 - 15 000 PLN netto (B2B), 8 300 - 12 500 PLN gross (UoP)

Miejsce pracy

Zdalnie lub biuro w Krakowie

Poszukujemy doświadczonych osób, których pasją jest jakość. Jako QA Engineer w Strix, będziesz mieć realny wpływ na tworzenie światowej klasy rozwiązań e-commerce dla naszych klientów. Będziesz zaangażowany we wspieranie jakości, definiowanie i ulepszanie procesów, identyfikację i ograniczanie ryzyka oraz wdrażanie narzędzi i rozwiązań automatyzacji w wielu zespołach. Jako członek zespołu, będziesz uczestniczył w każdym etapie procesu rozwoju projektu wraz z grupą utalentowanych profesjonalistów.

Narzędzia:
  • DevTools
  • Postman/SoapUI (i/lub porównywalne narzędzia)
  • BrowserStack (lub porównywalne narzędzia, np. iOS Simulator, SauceLabs, Lambda Test, etc.)
  • Git
  • New Relic, Track.js
  • DBeaver
  • narzędzia do pomiaru i optymalizacji wydajności (Google PageSpeed Insights (Lighthouse), GTMetrics)

Obowiązki:

  • Szacowanie, ustalanie priorytetów, planowanie i koordynowanie działań związanych z testowaniem oprogramowania lub z zapewnieniem jakości.
  • Projektowanie i planowanie scenariuszy dla manualnych oraz automatycznych testów end-to-end.
  • Wybór i zastosowanie odpowiednich technik testowych w celu zapewnienia, że testy zapewniają odpowiedni poziom zaufania, w oparciu o pokrycie projektu.
  • Wybór odpowiednich narzędzi do automatyzacji zadań związanych z testowaniem technicznym.
  • Efektywny udział w przeglądach z deweloperami i architektami oprogramowania, wykorzystując wiedzę na temat typowych defektów w kodzie i architekturze.
  • Poprawianie charakterystyki jakościowej kodu i architektury poprzez wykorzystanie różnych technik analizy.
  • Współpraca z programistami w celu przeszkolenia ich w zakresie efektywnych technik testowania (w tym testów eksploracyjnych).
  • Tworzenie planów / strategii testowych oraz udział w tworzeniu dokumentacji testowej, scenariuszy testowych.
  • Zapewnianie jakości na każdym etapie tworzenia oprogramowania i szerzenie dobrych praktyk w tym zakresie.

Wymagania:

  • Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku.
  • Doświadczenie w ocenie i ograniczaniu ryzyka, rozwiązywaniu problemów jakościowych oraz wdrażaniu zmian mających na celu poprawę Efektywności programowania.
  • Doświadczenie w branży e-commerce (wymóg konieczny).
  • Umiejętność definiowania celów jakościowych projektu lub zespołu oraz ich mierzenia.
  • Znajomość różnych form testowania (jednostkowe, integracyjne, akceptacyjne, eksploracyjne, wydajnościowe).
  • Wiedza z zakresu testów regresji.
  • Współtworzenie dokumentacji testowej: przypadki / scenariusze testowe, checklisty.
  • Znajomość: JavaScript, HTML i CSS.
  • Praktyczna znajomość pracy z GIT.
  • Znajomość zagadnień związanych z testowaniem API z wykorzystaniem np. Postman, SoapUI.
  • Umiejętność pracy w zespole scrumowym/agile environment.
  • Znajomość języka angielskiego - na poziomie gwarantującym sprawną komunikację i swobodną pracę z dokumentacją techniczną.

Mile widziane:

  • Certyfikaty ISTQB Advanced Level Technical Test Analyst lub Test Analyst.
  • Doświadczenie w testowaniu projektów na Magento 2 (lub porównywalnej platformie e-commerce).
  • Doświadczenie w automatyzacji testów z użyciem Cypressa i znajomość składni Gherkina.

Dlaczego Strix to świetne miejsce pracy

Jesteśmy firmą, dla której najważniejsi są ludzie. Dzięki unikalnej kulturze pracy stworzyliśmy przestrzeń, która nie tylko przyciąga świetnych pracowników, ale jest też kuźnią prawdziwych talentów. Sprawdź, jacy jesteśmy fajni w zakładce Kultura.

Mamy w zespole świetnych ekspertów. To nie tylko nasza opinia, portal Clutch.co uznał nas za najlepszą firmę w kategorii "Top Developers in Poland 2020": TopDev2020.

Bo to najlepsze miejsce do rozwoju! Wiedza i mądrość to nasze główne wartości - właśnie dlatego nazwa naszej firmy pochodzi od gatunku sowy. Poważnie traktujemy pomysły naszych pracowników i dajemy im przestrzeń do samorozwoju, finansując szkolenia, konferencje, wewnętrzne meetupy czy kursy.

Jeśli uważasz, że Strix będzie dla Ciebie idealnym miejscem pracy, z chęcią zobaczymy Cię na pokładzie. Daj nam znać i wyślij swoją aplikację.

O nas

Jesteśmy agencją e-commerce, składającą się z UX designerów, programistów i project managerów. Działamy na rynku od początków istnienia sprzedaży internetowej w Polsce.Od 13 lat projektujemy i dostarczamy systemy e-commerce z dbałością o znakomite doświadczenie klientów. Realizujemy projekty dla liderów z wielu branż, takich jak: DIY, elektronika, automotive, fashion & beauty, finanse czy FMCG.

130+
pracowników
13
lat doświadczenia na rynku
65+
zrealizowanych projektów

Behind the scenes

Benefits

Remote work

Możliwość wyboru miejsca,
z którego pracujesz - zdalnie lub
z biura w Krakowie.

Time for grow

3 hours for your development per week.

Opieka medyczna

A training budget and training days to keep your knowledge up-to-date

The best equipment

Financing of computer equipment for B2B employees.

Purchase of eyeglasses

Funding for the purchase of eyeglasses for employees (employment contract).

Flexible working hours

Możliwość rozpoczęcia pracy
o wybranej godzinie między 7:00-10:00.